Info o szkole - szkolne wydarzenia

Szkolne wydarzenia

LEKCJA PRZYRODY W ZERÓWKACH

Z okazji Dnia Ziemi 26 kwietnia 2013r. dzieci z grup: „Pszczółki” i „Skrzaty” z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim gościły pracowników Krajeńskiego Parku Krajobrazowego p. Monikę Staśkowiak i p. Mirosława Łebek. Dzieci uczestniczyły we wspaniałej lekcji przyrody. Poznały przyrządy przyrodnika, za pomocą, których można podpatrywać przyrodę.

Słuchały śpiewu ptaków i rozpoznawały głosy zwierząt. Przedszkolaki zostały zapoznane z tematyką związaną z ochroną środowiska, w tym z segregacją śmieci. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci były aktywne i zaciekawione, dzięki profesjonalnie przygotowanym i przeprowadzonym zajęciom. Mamy nadzieję, że dostarczona dzieciom wiedza przyrodnicza zainspiruje je do obserwacji otaczającej przyrody.

I MISTRZOSTWA POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO W TABLICZCE MNOŻENIA

I MISTRZOSTWA POWIATU SĘPOLEŃSKIEGO W TABLICZCE MNOŻENIA.

Nawet nudna tabliczka mnożenia kryje w sobie ciekawe prawa matematyczne i może uczyć logicznego myślenia. Umiejętnie połączyliśmy ją z zabawą i sportowymi wyzwaniami. Uczestniczyło w nich 32 uczniów z klas IV-V. Program mistrzostw obejmował takie gry jak
„Krzyżak”, „Olimpijczycy”, „Ekspres”i „Szeryf”.
Punkty zdobyte w poszczególnych grach decydowały o końcowej klasyfikacji szkół.

W zawodach brały udział 4 - osobowe drużyny. Na spotkanie przybyli zawodnicy ze szkół podstawowych z Więcborka, Sośna, Lutowa, Wiśniewy, Zboża, Dużej Cerkwicy i Sępólna – „jedynka” i „trójka”. Sędziami na zawodach byli opiekunowie przybyłych drużyn i nauczyciele SP3. Zawodnicy mistrzostw wykazali się doskonałą umiejętnością szybkiego liczenia. Za zdobycie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji ogólnej, szkoły otrzymają dyplomy i nagrody.

Zamierzone cele mistrzostw zostały w pełni osiągnięte. Spotkaniu uczniów z różnych szkół towarzyszyła przyjazna atmosfera. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach matematycznych.Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Ziemia kontra śmieci”

W Zespole Szkół nr 3 w Sępólnie Kraj. zorganizowany został Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej pod hasłem „Ziemia kontra śmieci”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jego celem było promowanie wartości proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do dbania o środowisko naturalne, a także popularyzacja recyklingu.