Akcje w szkole

Szkolne akcje

Rodzino, trzymaj formę

W ramach programu „Akademia Rodzica 2013” 29 maja 2013 roku odbyło się spotkanie pod hasłem „Rodzino, trzymaj formę”. Projekt służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży.

Rodzinny piknik w Zielonej Dolinie

W sobotę 1 czerwca br. uczniów klasy 4b, ich rodziców, dziadków i rodzeństwo gościli Państwo Danuta i Michał Lisieccy w swojej urokliwej Zielonej Dolinie. Był to zaplanowany już we wrześniu ubiegłego roku rodzinny piknik integracyjny połączony z Dniem Dziecka. W sobotę 25 maja br. w murach Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie- a nie jak zazwyczaj w plenerze- odbyła się kolejna „Sobota z Trójką”. Aura zdecydowanie nie sprzyjała, ale organizatorzy (Rada Rodziców, dyrekcja ZS nr 3, Stowarzyszenie „Bądź z nami”, Samorząd Mieszkańców nr 2 oraz Stowarzyszenie „Dorośli Dzieciom”) zdecydowali nie odwoływać długo przygotowywanej imprezy integracyjnej. Udało się wszystkie atrakcje przenieść na sale gimnastyczne i korytarze szkolne.

Propozycje tematów

10 lutego 2012 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się festiwal projektów edukacyjnych klas III gimnazjum. Efekty swojej pracy przedstawiło 9 grup projektowych. Odbiorcami byli koledzy i koleżanki z klas oraz nauczyciele. Podczas prezentacji można było nie tylko poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin, ale także dobrze się bawić. Następny festiwal planowany jest na pierwszy dzień wiosny; wówczas swoje projekty przedstawią klasy II gimnazjum. Oto tematyka zaprezentowanych projektów: